Přeborníkem okresu se stalo družstvo ŠK Skorošice

V sobotu 15.02.2020 byl posledním 13. a 14. dvojkolem završen Jesenický přebor družstev ročníku 2019/2020. I když bylo o vítězi rozhodnuto s předstihem, nebyla nouze o překvapivé výsledky, když zejména družstvo dívek a žen ŠK Jeseník E v mohutném finiši poskočilo z šestého na celkově čtvrté místo. Celkově se nejvíce dařilo družstvům ŠK Skorošice, ŠK Jeseník E a SK Řetězárna B, které oba své zápasy vyhrály. Z jednotlivců stojí za zmínku výkony Mirka Čecháčka, Pepy Valáka, Karla Hlásného, Honzy Hutníka, Alči Kotrčové, Sáry Tschulikové, Honzy Cimburka a Štefana Šulka, kteří obě své partie vyhráli. Titul přeborníka okresu vybojovalo zcela suverénně stylem start-cíl družstvo ŠK Skorošice, které všechny své zápasy vyhrálo. Druhé místo obsadil loňský vítěz SK Řetězárna B a třetí jesenické Céčko. Nejužitečnějším hráčem soutěže byl vyhlášen Jan Cimburek z družstva SK Řetězárna B

Jesenického přeboru se zúčastnilo rekordních 7 družstev a ve 14. kolech bylo odehráno celkem 42 zápasů. Do bojů zasáhlo celkem 61 šachistů všech věkových kategorií od nejmladšího 7-letého Matyáše Vaníčka až po nejstaršího 80-letého Emila Turoně. Všem hráčům patří velký dík za předvedené výkony a fair play chování během celé soutěže. Velké poděkování patří také Šachovému klubu Jeseník, který kompletně celý Jesenický přebor družstev zorganizoval a ze všech kol také pořídil online přenosy, které naleznete v odkaze zde.

13. a 14. kolo - 15.02.2020      - výsledky a konečné pořadí -      - fotogalerie -

• online přenos 13. kola ( SK Řetězárna B - ŠK Jeseník F  4½ : ½  /  SK Řetězárna C - ŠK Jeseník E  1 : 4  /  ŠK Skorošice - ŠK Jeseník C  4½ : ½ ) naleznete v odkaze zde nebo se zapnutým motorem (engine) v odkaze zde

• online přenos 14. kola ( ŠK Jeseník F - ŠK Jeseník E  1 : 4  /  SK Řetězárna B - ŠK Jeseník C  3½ : 1½  /  ŠK Skorošice - SK Řetězárna C  4½ : ½ ) naleznete v odkaze zde nebo se zapnutým motorem (engine) v odkaze zde